Parlegal Hakkında

Av. Selahattin Par tarafından kurulan Parlegal Uluslararası Destek ve Danışmanlık Hizmetleri insana saygı ödülü alan kurumsal şirketlerin ilk tercihi olmaya devam ediyor. Dr. Tufan Par, Nilgün Kaplan ve Av. Emrullah Ceylan uzun yıllara dayanan tecrübeleriyle Parlegal A.Ş.’nin üst düzey yönetim kadrosunda yer almakta olup inovatif ve sürdürülebilir projeleri başarılı bir şekilde devam ettirmektedir.

Kurucu Av. Selahattin Par

1985 Siverek Şanlıurfa doğumludur. Liseye kadar Siverek’de okumuştur. Devamında sırasıyla Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukuk Bölümünden, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Spor Hukuku Bölümünden, Anadolu Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümünden mezun olmuştur. Yüksek Lisansını halen Özyeğin Üniversitesi’de Sağlık Hukuku alanında yapmaktadır.

Par Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu’nun Kurucu ve Yönetici Avukatıdır. Selahattin PAR’ın uzmanlık alanları arasında Uluslararası Hukuk, Sağlık Hukuku, Spor Hukuku, Sigorta Hukuku, Ticaret Hukuku, Tahkim ve Tazminat Hukuku bulunmaktadır.

Selahattin Par kurucularından olduğu; Par Brothers Sağlık Turizm ve Danışmanlık Limited Şirketi ile sağlık alanında, Globikal Trade Dış Ticaret Limited Şirketi ile dış ticaret alanında, Parlegal ile danışmanlık alanında çalışma hayatını sürdürmektedir. Aynı zamanda Gana’da Afrikalı gençlerin hayatlarını kendi başlarına sürdürebilmeleri adına Par Sporting Club adında spor kulübü kurmuştur. Av. Selahattin Par 40 farklı ülkeyi ve Türkiye’de 81 ili gezmiştir. Uluslararası birçok iş birliğine imza atmıştır.

İyi derecede İngilizce ve başlangıç seviyesinde Rusça bilmektedir.

Kayıtlı olduğu STK’lar; İstanbul Barosu, Türkiye Barolar Birliği, İnternasyonel Türkiye İş İnsanları Derneği (İNTİSAD), Urfalı Sanayici İş Adamları Derneği (URSİAD)’dir.

Parlegal Herkese Lazım

Parlegal uzun yıllara dayanan tecrübesiyle mevzuat danışmanlığı hizmeti sunan asistanlık ajansıdır. Sunduğumuz hizmetler çalışanların ve diğer danışanlarımızın problemlerini çözmelerine yardımcı olmak ve verimliliklerini arttırmak amaçlı asistanlık hizmetiyle ilgili olup, Çalıştıkları şirketle ilgili mali ve hukuki konular bu hizmetin kapsamı dışındadır. Bu hizmet 1136 Sayılı Avukatlık Kanunu’na ve Türkiye Barolar Birliği Avukatlık Kanunu Yönetmeliğine uygun olarak verilmektedir. Parlegal Asistanlık Hizmetleri iş hukuku ve yatırım danışmalığıyla ilgili konuları kapsamamaktadır.

Vodafone işbirliğiyle kurduğumuz Parlegal Dijital Asistan ile danışanlarımıza en kısa zamanda en mükemmel danışmanlık hizmetini vermeye devam ediyoruz.